LEC Members

We are always looking for additional leadership rosters. If you have any missing information please contact us.
Below is a list of what we do have.

1939-1958……….Lodge chief & lodge adviser only
1959-1960……….Officers & lodge adviser only
1961……….No committees, only 2 chapters
1962……….No chapters
1963……….Only 1 committee, no chapters
1964……….No committee or chapter advisers
1965……….No committees
1966……….No committee or chapter advisers, only 1 chapter
1967……….No committee or chapter advisers
1968……….No committee advisers, no chapter officers other than chief
1969……….No chapter officers other than chief
1970……….No committee or chapter advisers
1971-1973……….Officers & lodge adviser only
1974……….Complete
1975-1981……….Some officers & lodge adviser only
1982……….Complete
1983-1985……….Some officers & lodge adviser only
1986-1987……….No committees
1989-1990……….Officers & lodge adviser only
1991-1992……….Complete
1993-1995……….No chapter advisers
1996……….Complete
1997……….No chapter adviser or officers other than chief
1998-2000……….Complete
2001……….No chapter officers
2002-2017……….Complete
2017/18 -2020/21……….Complete

NameYearPosition
H.E. Hoppen1919Pre-lodge formation - Scout Executive
H.E. Hoppen1920Pre-lodge formation - Scout Executive
W.L. Sprouse1921Pre-lodge formation - Scout Executive
W.L. Sprouse1922Pre-lodge formation - Scout Executive
W.L. Sprouse1923Pre-lodge formation - Scout Executive
W.L. Sprouse1924Pre-lodge formation - Scout Executive
W.L. Sprouse1925Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1926Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1927Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1928Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1929Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1930Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1931Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1932Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1933Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1934Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1935Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1936Pre-lodge formation - Scout Executive
Col. Millard Westcott1937Pre-lodge formation - Scout Executive
Robert C. Lundquist1938Pre-lodge formation - Scout Executive
A. G. Bliss1939Lodge Adviser
Robert V. Mullen Jr.1939Lodge Chief
Robert C. Lundquist1939Scout Executive
A. G. Bliss1940Lodge Adviser
Robert V. Mullen Jr.1940Lodge Chief
Robert C. Lundquist1940Scout Executive
Eugene F. Frye1940Staff Adviser
Mr. Edwards1941Field Executive
A. G. Bliss1941Lodge Adviser
Robert V. Mullen Jr.1941Lodge Chief
A.George Bliss1941Scout Executive
A. G. Bliss1942Lodge Adviser
Charles B. McKee1942Lodge Adviser
Robert V. Mullen Jr.1942Lodge Chief
Bobby (Robert) Young1942Lodge Chief
Hugh Mauldin1942Lodge Sagamore
A.George Bliss1942Scout Executive
Charles B. McKee1943Lodge Adviser
Robert W. Lundquist1943Lodge Chief
Billy Rawlinson1943Lodge Sagamore
Billy Thomas1943Lodge Vice Chief
Robert C. Lundquist1943Scout Executive
Charles B. McKee1944Lodge Adviser
Owen Kenan1944Lodge Chief
Robert C. Lundquist1944Scout Executive
Charles B. McKee1945Lodge Adviser
Elbert Anderson1945Lodge Chief
William H. Edwards1945Scout Executive
Charles B. McKee1946Lodge Adviser
Ernest Campbell1946Lodge Chief
William H. Edwards1946Scout Executive
Charles B. McKee1947Lodge Adviser
Hugh Mauldin1947Lodge Chief
Jimmy Hancock1947Lodge Secretary
John Dowe1947Lodge Treasurer (adult)
Arthur Hester1947Lodge Vice Chief
William H. Edwards1947Scout Executive
Charles B. McKee1948Lodge Adviser
Curtis Osborne1948Lodge Chief
Oliver Sewell1948Lodge Sagamore
Julian Brown1948Lodge Secretary
John Dowe1948Lodge Treasurer (adult)
William H. Edwards1948Scout Executive
Charles B. McKee1949Lodge Adviser
Curtis Osborne1949Lodge Chief
John Stone1949Lodge Secretary
John Dowe1949Lodge Treasurer (adult)
Oliver Sewell1949Lodge Vice Chief
William H. Edwards1949Scout Executive
Eugene Manning1950Assistant Lodge Secretary (adult?)
Eugene Manning1950Assistant Lodge Treasurer (adult?)
Charles B. McKee1950Lodge Adviser
Lloyd C Warr1950Lodge Chief
Billy Patterson1950Lodge Sagamore
Porter Dobbins1950Lodge Secretary
William H. Edwards1950Scout Executive
William H. Edwards1951Scout Executive
Charles B. McKee1952Lodge Adviser
William H. Edwards1952Scout Executive
Charles B. McKee1953Lodge Adviser
Bill Cherry1953Lodge Chief
Cecil Gardner1953Lodge Quartermaster
Ray Danielson1953Lodge Secretary
John Dowe1953Lodge Treasurer (adult)
William H. Edwards1953Scout Executive
Amos Smith1954Horseshoe Bend Chapter Adviser
Charles B. McKee1954Lodge Adviser
Lewis Gholston1954Lodge Chief
William H. Edwards1954Scout Executive
Charles B. McKee1955Lodge Adviser
Buford Dean1955Lodge Assistant Secretary
Lewis Gholston1955Lodge Chief
Joe Barton1955Lodge Deputy Chief
Foster Eich1955Lodge Quartermaster
Thomas Maynor1955Lodge Secretary
John Dowe1955Lodge Treasurer (adult)
William H. Edwards1955Scout Executive
Charles B. McKee1956Lodge Adviser
John Dowe1956Lodge Assistant Treasurer (adult)
Thomas Maynor1956Lodge Chief
Billy Culver1956Lodge Deputy Chief
Walter Meyer1956Lodge Quartermaster
Bobby Boettcher1956Lodge Scribe
Bob Loftin1956Lodge Treasurer
William H. Edwards1956Scout Executive
Charles B. McKee1957Lodge Adviser
Thomas Maynor1957Lodge Chief
Ed Beck1957Lodge Quartermaster
Bobby Boettcher1957Lodge Secretary
Bob Loftin1957Lodge Treasurer
Billy Culver1957Lodge Vice Chief
William H. Edwards1957Scout Executive
Charles B. McKee1958Lodge Adviser
Bobby Boetcher1958Lodge Chief
William H. Edwards1958Scout Executive
Charles B. McKee1959Lodge Adviser
John McKay Short1959Lodge Chief
Colin Loftin1959Lodge Secretary
Tom Coon1959Lodge Treasurer
Dick Morthland1959Lodge Vice Chief
Bill Johnson1959Quartermaster
William H. Edwards1959Scout Executive
Charles B. McKee1960Lodge Adviser
Douglas Rodgers1960Lodge Chief
Willis Holloway1960Lodge Secretary
John Webster1960Lodge Treasurer
Colin Loftin1960Lodge Vice Chief
Harry R. Loyd Jr1960Newsletter Editor
John Bush1960Quartermaster
Jack Grady1960Scout Executive
Ernell R Hill1961Carver Chapter Adviser
O Jones1961Carver Chapter Adviser
Calvin B. Austin1961Carver Chapter Chief
Adam J. Rutledge1961Carver Chapter Secretary
Dwight Malone1961Carver Chapter Vice Chief
Charles B. McKee1961Lodge Adviser
Tommy Abernathy1961Lodge Chief
John Bush1961Lodge Secretary
Joe Towns1961Lodge Treasurer
Tom Wolsoncroft1961Lodge Vice Chief
Charles Breeding1961Quartermaster
Bob Harris1961Saugahatchee Chapter Chief
Richard Hancock1961Saugahatchee Chapter Secretary/Treasurer
Don Landers1961Saugahatchee Chapter Vice Chief
Jack Grady1961Scout Executive
Donald Weyburn1961Towassi Chapter Chief
Don Horton1961Towassi Chapter Secretary & Treasurer
Britt Fike1961Towassi Chapter Vice Chief
Louis Blackburn1962Activities Adviser
Jimmy Neely1962Activities Chairman
Charlie Johnson1962Camp Promotion Adviser
Ham Murray1962Camp Promotion Adviser
Lee Suydam1962Camp Promotion Chairman
Bob Boettcher1962Ceremonies Adviser
Tom Wolsoncroft1962Ceremonies Chairman
Mr. Higgins1962Finance Adviser
John Higgins1962Finance Chairman
Charles B. McKee1962Lodge Adviser
Loy Singleton1962Lodge Bulletin Adviser
Don Horton1962Lodge Bulletin Chairman
Colin Loftin1962Lodge Chief
Britt Fike1962Lodge Secretary
John Higgins1962Lodge Treasurer
Felix Steele1962Lodge Vice Chief
Ed Henley1962Membership Adviser
Rod Henley1962Membership Chairman
Fred McCormick1962Quartermaster
Jack Grady1962Scout Executive
Walter Stroud1962Service Adviser
Johnny Dorough1962Service Chairman
John Meredith1962Staff Adviser
Arthur Alexander1962Unit Elections Adviser
Buzzy Howard1962Unit Elections Chairman
Charles B. McKee1963Lodge Adviser
Don Horton1963Lodge Bulletin Chairman
Felix Steele III1963Lodge Chief
Donald Horton1963Chapter Chief?
Lee Suydam1963Lodge Chief
Donald Horton1963Lodge Secretary
John Higgins1963Lodge Treasurer
Lee Suydam1963Lodge Vice Chief
Ronnie Davenport1963Quartermaster
Jack Grady1963Scout Executive
John Meredith1963Staff Adviser
Jimmy Fisher1964Activities Chairman
Jimmy Fisher1964Cahaba Chapter Chief
Ben Reynolds1964Cahaba Chapter Quartermaster
Jamie Smith1964Cahaba Chapter Reporter
Hugh Underwood1964Cahaba Chapter Secretary
Jim Langlois1964Cahaba Chapter Vice Chief
Carey Neighbors1964Camp Promotions Chairman
Lee Suydam1964Elections Chairman
Bruce McKenzie1964Horseshoe Bend Trail & Voyageurs Chairman
Charles B. McKee1964Lodge Adviser
Glen Suydam1964Lodge Assitant Adviser
Don Horton1964Lodge Bulletin Chairman
Lee Suydam1964Lodge Chief
Ronnie Davenport1964Lodge Secretary
John Dorrough1964Lodge Treasurer
Jimmy Fisher1964Lodge Vice Chief
Ron Davenport1964Membership Chairman
Lynn Peters1964Menewa Chapter Chief
Terry Phillips1964Menewa Chapter Quartermaster
Kelley Johnson1964Menewa Chapter Secretary
Dan Bennett1964Menewa Chapter Treasurer
Ed Horton1964Menewa Chapter Vice Chief
Bill Lee1964Quartermaster
Johnny Dorough1964Saugahatchee Chapter Chief
Jimmy Hathcock1964Saugahatchee Chapter Quartermaster
JB Groover1964Saugahatchee Chapter Secretary
Mike Culpepper1964Saugahatchee Chapter Vice Chief
Jack Grady1964Scout Executive
Clay Dean1964Service Chairman
John Meredith1964Staff Adviser
John Higgins1964Towassi Chapter Chief
Clay Dean1964Towassi Chapter Quartermaster
David Currie1964Towassi Chapter Reporter
Bruce McKenzie1964Towassi Chapter Secretary
Ron Davenport1964Towassi Chapter Vice Chief
Mike Hammonds1964Where to Go Camping Guide Chairman
Larry Phelps1965Cahaba Chapter Chief
Tommy Coleman1965Cahaba Chapter Quartermaster
Sammy Smith1965Cahaba Chapter Secretary
Art Sullivan1965Cahaba Chapter Vice Chief
William A Norman1965Euchee Chapter Adviser
Bill Lee1965Euchee Chapter Chief
John Saxon1965Euchee Chapter Secretary
Roger Lansdon1965Euchee Chapter Treasurer
Mac Plummer1965Euchee Chapter Vice Chief
Charles B. McKee1965Lodge Adviser
John Dorrough1965Lodge Chief
Bill Lee1965Lodge Secretary
Joseph Clay Dean1965Lodge Secretary
John Higgins1965Lodge Vice Chief
Jimmy Phillips1965Menawa Chapter Chief
Freddie Thompson1965Menawa Chapter Quartermaster
Dub Mason1965Menawa Chapter Secretary
George Wilbanks1965Menawa Chapter Treasurer
Terry Phillips1965Menawa Chapter Vice Chief
Tommy Coleman1965Quartermaster
Ike Broach1965Saugahatchee Chapter Chief
Ben Nichols1965Saugahatchee Chapter Secretary
Jack Coker1965Saugahatchee Chapter Treasurer
Bob Crew1965Saugahatchee Chapter Vice Chief
Jack Grady1965Scout Executive
Walter Myer1965Staff Adviser
Gene Ford1965Taskigi Chapter Adviser
Jimmy Johnson1965Taskigi Chapter Chief
James Salter1965Taskigi Chapter Quartermaster
Willie Jackson1965Taskigi Chapter Secretary & Treasurer
Charles Griner1965Taskigi Chapter Vice Chief
George Lang1965Towassi Chapter Adviser
Henry Strong1965Towassi Chapter Chief
Danny Baker1965Towassi Chapter Quartermaster
Ira Weil Jr1965Towassi Chapter Secretary & Treasurer
Bruce McKenzie1965Towassi Chapter Vice Chief
Ike Broach1966Activities Chairman
Dan Allen1966Camping Promotion Chairman
Frank Caskey1966Ceremonial Chairman
Vacant1966Finance Chairman
John Dowe1966Lodge Adviser
Dub Mason1966Lodge Chief
Dan Allen1966Lodge Secretary
Danny Baker1966Lodge Treasurer
Ike Broach1966Lodge Vice Chief
Fred Whitson1966Publications Chairman
Tommy Coleman1966Quartermaster
Jack Grady1966Scout Executive
Tommy Coleman1966Service Chairman
Walter Myer1966Staff Adviser
Ira Weil1966Towassi Chapter Chief
Bob Thompson1966Towassi Chapter Quartermaster
Fred Whitson1966Towassi Chapter Secretary
Mark Oyster1966Towassi Chapter Treasurer
John Hopkins1966Towassi Chapter Vice Chief
Jack Coker1966Unit Elections Chairman
Tommy Coleman1967Activities Chairman
Nicky Horne1967Cahaba Chapter Chief
Richard Jarson1967Cahaba Chapter Secretary
Billy Hare/Ware1967Cahaba Chapter Treasurer
Tommy Coleman1967Cahaba Chapter Vice Chief
Allen Thames1967Camping Promotion Chairman
Jack Coker1967Ceremonial Chairman
John Saxon1967Euchee Chapter Chief
Jimmy Barlow1967Euchee Chapter Secretary
Larry Moore1967Euchee Chapter Treasurer
Elbert Lee1967Euchee Chapter Vice Chief
John Holloway1967Finance Chairman
Dub Mason1967Horseshoe Bend Trail Chairman
John Dowe1967Lodge Adviser
Daniel Allen1967Lodge Chief
Frank Caskey1967Lodge Secretary
John Holloway1967Lodge Treasurer
Tommy Coleman1967Lodge Vice Chief
Frank Caskey1967Membership Chairman
Bill McDonald1967Menewa Chapter Chief
John Saxon1967Publications Chairman
Billy Hare/Ware1967Quartermaster
Jack Coker1967Saugahatchee Chapter Chief
Buren Ledbetter1967Saugahatchee Chapter Secretary
Holis Mann1967Saugahatchee Chapter Treasurer
Ben Nichols1967Saugahatchee Chapter Vice Chief
Bob Holt1967Scout Executive
Billy Hare/Ware1967Service Chairman
Walter Myer1967Staff Adviser
Fred Whitson1967Towassi Chapter Chief
Robert Hankins1967Towassi Chapter Secretary
Allen Thames1967Towassi Chapter Vice Chief
Jack Coker1967Unit Elections Chairman
Vaughn Hollon1967Voyageurs Chairman
Jimmy Barlow1968Activities Chairman
Mark LeFevers1968Cahaba Chapter Vice Chief
David Barnes1968Camping Promotions Chairman
Vaughn Hollon1968Ceremonial Chairman
Harold Davis1968Euchee Chapter Adviser
Jerry Parker1968Euchee Chapter Chief
Malcolm Greenwood1968Euchee Chapter Secretary
Jimmy Barlow1968Euchee Chapter Treasurer
Larry Moore1968Euchee Chapter Vice Chief
Louie Nash1968Finance Chairman
John Holloway1968Horseshoe Bend Trail Chairman
John Dowe1968Lodge Adviser
Frank Caskey1968Lodge Chief
Graham Champion1968Lodge Secretary
Louie Nash1968Lodge Treasurer
Mark LeFevers1968Lodge Vice Chief
Graham Champion1968Membership Chairman
John Holloway1968Menewa Chapter Chief
Chuck Maney1968Publications Adviser
Charles Harbin1968Publications Chairman
Robbie Noles1968Quartermaster
Kenny Harris1968Saugahatchee Chapter Chief
Bob Holt1968Scout Executive
John Saxon1968Service Chairman
Walter Myer1968Staff Adviser
Marion Pittman1968Towassi Chapter Adviser
Jim Crawford1968Towassi Chapter Chief
Louie Nash1968Towassi Chapter Secretary
Jud Landrum1968Trails Chairman
Dan Allen1968Voyageurs Chairman
Charles Kerlin1969Activities Adviser
Ken Harris1969Activities Chairman
Allen Cowan1969Associate Lodge Adviser
Bill Bryan1969Bike Trails Adviser
Ted Huddleston1969Bike Trails Chairman
David Barnes1969Cahaba Chapter Chief
Ray Carlisle1969Camping Promotion Chairman
John Short1969Ceremonial Adviser
Joe Crawford1969Ceremonial Chairman
Tommy Coleman1969Finances Adviser
Gary Quillin1969Finances Chairman
Sam Doss1969Horseshoe Bend Trail Chairman
John Dowe1969Lodge Adviser
Charles T Harbin III1969Lodge Chief
Robbie Noles1969Lodge Secretary
Gary Quillen1969Lodge Treasurer
Mike Stough1969Lodge Vice Chief
James R. Azar1969Membership Adviser
Robbie Noles1969Membership Chairman
Sam Floyd1969Menewa Chapter Chief
Marion Pittman1969National Conference Adviser
Bill Hamilton1969National Conference Chairman
Bob Cheney1969Publications Adviser
Chris Davenport1969Publications Chairman
Jim Adams1969Publications Chairman
Joe Pinneza1969Quartermaster
Robbie Noles1969Saugahatchee Chapter Chief
Bob Holt1969Scout Executive
Malcolm Greenwood1969Service Chairman
John Meredith1969Staff Adviser
Travis Parker1969Towassa Chapter Chief
Ronald Binford1969Trails Adviser
David Justice1969Trails Chairman
John Saxon1969Uchee Chapter Chief
Bill Stark1969Unilawisti Chapter Chief
James R. Azar1969Unit Elections Adviser
George Byrd1969Unit Elections Chairman
Kevin Kaan1969Unit Elections Chairman
Marion Pittman1969Vigil Adviser
John Saxon1969Vigil Chairman
Ted Parker1969Voyageurs Adviser
Lynn Wolf1969Voyageurs Chairman
David Barnes1970Cahaba Chapter Chief
George Eskridge1970Cahaba Chapter Secretary
Calvin Clark1970Cahaba Chapter Vice Chief
Jimmy Cassidy1970Cahaba Chapter Vice Chief
Robert Saxon1970Euchee Chapter Chief
Pete Hamilton1970Euchee Chapter Reporter
Palmer Griffin1970Euchee Chapter Secretary
Henry Greenhill1970Euchee Chapter Treasurer
Jerry Barlow1970Euchee Chapter Vice Chief
John Dowe1970Lodge Adviser
Kenny Harris1970Lodge Chief
Lee Eaton1970Lodge Secretary
Charles Rushing1970Lodge Treasurer
Travis Parker1970Lodge Vice Chief
Ted Huddleston1970Publications Chairman
Kevin Buddy Pearce1970Quartermaster
Bob Holt1970Scout Executive
David McCurdy1970Unilawisti Chapter Chief
Bill McLean1970Unilawisti Chapter Secretary
Dean Pitts1970Unilawisti Chapter Vice Chief
William Howard1971Lodge Adviser
David McCurdy1971Lodge Chief
Wayne Piper1971Lodge Secretary
Palmer Griffin1971Lodge Treasurer
Ricky Mills1971Lodge Vice Chief
Rickey Harbin1971Quartermaster
Bob Holt1971Scout Executive
Lamar Sheets1971Staff Adviser
William Howard1972Lodge Adviser
David McCurdy1972Lodge Chief
Palmer Griffin1972Lodge Secretary
Charles Brannon1972Lodge Treasurer
Kevin Pearce1972Lodge Vice Chief
Ricky Harbin1972Quartermaster
Bob Holt1972Scout Executive
William Howard1973Lodge Adviser
Steve Willis1973Lodge Chief
Wally Barker1973Lodge Secretary
James Glass1973Lodge Treasurer
Steve Tidwell1973Lodge Vice Chief
Dana Allen1973Quartermaster
Bob Holt1973Scout Executive
Benny Harris1974Ad-Hoc Northeast Vice Chief
Robert Britton1974Ad-Hoc Southwest Vice Chief
Jackie Jackson1974Camp Promotion Adviser
Charlie Price1974Camp Promotion Chairman
Frank Jehle1974Camp Promption Adviser
HAM Murray1974Ceremonial Adviser
Greg Horner1974Ceremonial Chairman
Marion Pittman1974Finance Adviser
Wayne Lambert1974Finance Adviser
Dana Allen1974Finance Chairman
William Howard1974Lodge Adviser
Bert Martin1974Lodge Chief
Blake Harper1974Lodge Secretary
Dana Allen1974Lodge Treasurer
Greg Horner1974Lodge Vice Chief
Frank Seddio1974Membership Adviser
Blake Harper1974Membership Chairman
Cornelius Johnson1974Quartermaster
Bob Holt1974Scout Executive
Bill Lang1974Service Adviser
Troy Martin1974Service Adviser
Guy Martin1974Service Chairman
Chuck Maney1974Unit Elections Adviser
James Stanfield1974Unit Elections Adviser
Robert Britton1974Unit Elections Chairman
William Howard1975Lodge Adviser
Joe Lucido1975Lodge Chief
Guy Martin1975Lodge Secretary
Russell Still1975Lodge Treasurer
Dickson Dewitt1975Lodge Vice Chief
Charlie Price1975Quartermaster
Bob Holt1975Scout Executive
William Howard1976Lodge Adviser
Dickson Dewitt1976Lodge Chief
Robert Jones1976Lodge Secretary
Chuck Reedy1976Lodge Treasurer
John Howard1976Lodge Vice Chief
Robert Jones1976Publications Chairman
Jim Williams1976Quartermaster
Don Roberts1976Scout Executive
William Howard1977Lodge Adviser
Dickson Dewitt1977Lodge Chief
W. John Howard1977Lodge Chief
Robert Jones1977Lodge Secretary
Reese Frazer1977Lodge Treasurer
John Howard1977Lodge Vice Chief
Joe Lucido1977Quartermaster
Don Roberts1977Scout Executive
William Howard1978Lodge Adviser
Robert Jones1978Lodge Chief
Don Roberts1978Scout Executive
William Howard1979Lodge Adviser
Rich Reed1979Lodge Chief
Steve Gill1979Lodge Secretary
Jim Mayham1979Lodge Treasurer
Don Roberts1979Scout Executive
Steve Willis1980Lodge Adviser
Jeff Gaston1980Lodge Chief
Mike McDuffee1980Lodge Secretary
Matthew Manning1980Lodge Treasurer
Danny Gaston1980Lodge Vice Chief #1
Ralph Lush1980Lodge Vice Chief #2
Tim Mahan1980Lodge Vice Chief #3
Todd Wyard1980Quartermaster
Don Roberts1980Scout Executive
Steve Willis1981Lodge Adviser
Todd Whyard1981Lodge Chief
Bryan Wilson1981Lodge Secretary
David Clinkscales1981Lodge Treasurer
Joel Livings1981Lodge Vice Chief of Administration
Ricky Pastorett1981Lodge Vice Chief of Camping
Mike Mathews1981Lodge Vice Chief of Service
James Hinkle1981Quartermaster
Don Roberts1981Scout Executive
Todd Whyard1982Activities Chairman
Ricky Pastorett1982Camping Chairman
John Worthington1982Ceremony Chairman
Steve Willis1982Lodge Adviser
David Toellner1982Lodge Chief
Brian Wilson1982Lodge Secretary
Tony Hall1982Lodge Treasurer
David E. Clinkscales1982Lodge Vice Chief of Administration
Steve Sellers1982Lodge Vice Chief of Camping
Chris Lundberg1982Lodge Vice Chief of Service
Pat Lucido1982Membership Chairman
Will Griffin1982Quartermaster
Don Roberts1982Scout Executive
Billy Klein1982Service Chairman
James Hinkle1982Unit Elections Chairman
Steve Willis1983Lodge Adviser
Doug Richey1983Lodge Chief
John Cooper1983Lodge Secretary
James Harris1983Lodge Treasurer
Tony Hall1983Lodge Vice Chief of Administration
Chris Lundberg1983Lodge Vice Chief of Camping
Steve Sellers1983Lodge Vice Chief of Service
Benji Harris1983Quartermaster
Don Roberts1983Scout Executive
Steve Willis1984Lodge Adviser
James Hinkle1984Lodge Chief
Steve Sellers1984Lodge Chief
John Cooper1984Lodge Secretary
Brad Merrill1984Lodge Treasurer
James Hinkle1984Lodge Vice Chief of Administration
Almand Westbrook1984Lodge Vice Chief of Camping
Chris Tinneny1984Lodge Vice Chief of Service
Mark Davis1984Quartermaster
Don Roberts1984Scout Executive
Steve Willis1985Lodge Adviser
Chris Tinneny1985Lodge Chief
Noel Anderson1985Lodge Secretary
David Godwin1985Lodge Treasurer
Brad Merrill1985Lodge Vice Chief of Administration
Mark Davis1985Lodge Vice Chief of Camping
Daniel T. Giles III1985Lodge Vice Chief of Service
Mathew Honan1985Quartermaster
Don Roberts1985Scout Executive
Vaughn O'Neal1986Cahaba Chapter Chief
Ken Lawrence1986Cahaba Chapter Secretary
Brian Wells1986Cahaba Chapter Vice Chief
Mack McCormick1986Cahaba Chapter Vice Chief
Calvin Harrell1986Chilitauga Chapter Adviser
Gaines Harrell1986Chilitauga Chapter Chief
Joe Gutherie1986Chilitauga Chapter Secretary
Darrin Fast1986Chilitauga Chapter Vice Chief
Clifton Crisler1986Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Robert Lippert1986Cholocco Litabixie Chapter Chief
Wes Christian1986Creek Nation Chapter Chief
Chris Caldwell1986Creek Nation Chapter Secretary
Donald Carroll1986Creek Nation Chapter Vice Chief
Jason Krammel1986Creek Nation Chapter Vice Chief
Tom Holmes Sr.1986Lodge Adviser
James Shannon1986Lodge Chief
Kevin Crisler1986Lodge Secretary
Karl Crowson1986Lodge Treasurer
Chip Ratterree1986Lodge Vice Chief of Administration
Mathew Honan1986Lodge Vice Chief of Camping
Shannon Glenn1986Lodge Vice Chief of Service
Cal Seales1986Quartermaster
Ronnie Holmes1986Scout Executive
Sam Richmond1986Staff Adviser
Lester Sharpton1986Towassa Chapter Adviser
David Partker, Jr1986Towassa Chapter Chief
JD Giles1986Towassa Chapter Secretary
Ross Reid1986Towassa Chapter Vice Chief North Central
Tommy Diggs1986Towassa Chapter Vice Chief South Montgomery
Brian Wells1987Cahaba Chapter Chief
James Bivins1987Cahaba Chapter Secretary
John Todd1987Cahaba Chapter Vice Chief
Mack McCormick1987Cahaba Chapter Vice Chief
Ryan Putteet1987Chilitauga Chapter Chief
Joel Moody1987Cholocco Litabixie Chapter Chief
Jim Clement1987Cholocco Litabixie Chapter Secretary
James Parker1987Cholocco Litabixie Chapter Vice Chief
Mack McCormick1987Dance Chairman
Tom Holmes Sr.1987Lodge Adviser
Daniel T. Giles III1987Lodge Chief
Darrin Fast1987Lodge Secretary
Chip Ratterree1987Lodge Vice Chief of Administration
Kevin Crisler1987Lodge Vice Chief of Camping
Robert G. Lippert1987Lodge Vice Chief of Service
Mathew Honan1987Quartermaster
Ronnie Holmes1987Scout Executive
Bill Haines1987Staff Adviser
JD Giles1987Towassa Chapter Chief
Robert Cheek1987Towassa Chapter Secretary
Chris Thomas1987Towassa Chapter Vice Chief
Tom Holmes Sr.1988Lodge Adviser
Chip Ratterree1988Lodge Chief
Darin Fast1988Lodge Secretary
Clint Fast1988Lodge Treasurer
JD Giles1988Lodge Vice Chief of Administration
Mack McCormick1988Lodge Vice Chief of Camping
Mathew Honan1988Lodge Vice Chief of Service
David Lewis1988Quartermaster
Ronnie Holmes1988Scout Executive
Bill Haines1988Staff Adviser
Clifton Crisler1989Associate Lodge Adviser
Fred McCormick1989Associate Lodge Adviser
David Barnes1989Cahaba Chapter Adviser
Parrish Holley1989Cahaba Chapter Chief
John Odaware1989Chilitauga Chapter Adviser
Graham Champion1989Lodge Adviser
Steve Willis1989Lodge Adviser
David Lewis1989Lodge Chief
Ajai Saini1989Lodge Secretary
David Raynowska1989Lodge Treasurer
Mack McCormick1989Lodge Vice Chief of Administration
James M. Hussey III1989Lodge Vice Chief of Camping
JD Giles1989Lodge Vice Chief of Service
Steve Johnson1989Quartermaster
Ronnie Holmes1989Scout Executive
Lamar Dykes1989Staff Adviser
Jim Hinkle1989Towassa Chapter Adviser
Steve Willis1990Lodge Adviser
Ajai Saini1990Lodge Chief
Steve Johnson1990Lodge Chief
Merrill Sherman1990Lodge Secretary
Kenneth Burns1990Lodge Treasurer
Steve Johnson1990Lodge Vice Chief of Administration
Terry Turner1990Lodge Vice Chief of Camping
Sean K. Ingram1990Lodge Vice Chief of Service
James Wright1990Quartermaster
Bill Morgan1990Scout Executive
Clifton Crisler1991Associate Lodge Adviser
Fred McCormick1991Associate Lodge Adviser
Harry Prescott1991Cahaba Chapter Adviser
Mark Nichols1991Cahaba Chapter Chief
Shon Ingram1991Cahaba Chapter Dance Chief
Scott Zuelzke1991Cahaba Chapter Service Chief
Joe Robinson1991Chilitauga Chapter Adviser
Chip Butts1991Chilitauga Chapter Chief
Randy Caldwell1991Chilitauga Chapter Chief
Steve Willis1991Lodge Adviser
Terry Turner1991Lodge Chief
Shon Ingram1991Lodge Secretary
Steve Johnson1991Lodge Treasurer
Sean K. Ingram1991Lodge Vice Chief of Administration
Kenneth Burns1991Lodge Vice Chief of Camping
Craig Stewart1991Lodge Vice Chief of Service
Steve Tidwell1991Quartermaster
Bill Morgan1991Scout Executive
Rob Harrison1991Staff Adviser
Jim Hinkle1991Towassa Chapter Adviser
Merril Sherman1991Towassa Chapter Chief
Art Wallace1991Towassa Chapter Secretary
Danon Lucas1991Towassa Chapter Vice Chief
Fred McCormick1992Associate Lodge Adviser
Harry Prescott1992Cahaba Chapter Adviser
Allen Bearden1992Cahaba Chapter Chief
Stephen Tidwell1992Cahaba Chapter Dance Chief
Chris Beck1992Cahaba Chapter Quartermaster
Klarence Williams1992Cahaba Chapter Secretary
Skip Essman1992Camping Adviser
Parrish Holley1992Camping Chairman
Joe Robinson1992Chilitauga Chapter Adviser
Wilson Gonce1992Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Ben Fanning1992Cholocco Litabixie Chapter Chief
Steve Willis1992Lodge Adviser
Shon Ingram1992Lodge Chief
Sean K. Ingram1992Lodge Secretary
Mark Nichols1992Lodge Treasurer
Craig Stewart1992Lodge Vice Chief
JD Lyons1992Publications Adviser
Art Wallace1992Publications Chairman
Mark Nichols1992Publications Chairman
Sean K. Ingram1992Publications Chairman
Pat Leger1992Ranger
Bill Morgan1992Scout Executive
Pat Leger1992Service Adviser
Dennis Washington1992Service Chairman
Rob Harrison1992Staff Adviser
Jim Hinkle1992Towassa Chapter Adviser
Danon Lucas1992Towassa Chapter Chief
Art Wallace1992Towassa Chapter Vice Chief
Fred McCormick1993Associate Lodge Adviser
Jim Hinkle1993Associate Lodge Adviser
Will Parker1993Awullsu Chapter Chief
Jimmy Raynowska1993Cahaba Chapter Chief
Parrish Holley1993Camping Chairman
Terry Turner1993Ceremony Chairman
Robert Barclay1993Chilitauga Chapter Chief
Scott Jackson1993Cholocco Litabixie Chapter Chief
Jason Johnson1993Euchee Chapter Chief
Steve Willis1993Lodge Adviser
Craig Stewart1993Lodge Chief
Allen Bearden1993Lodge Secretary
Mark Nichols1993Lodge Treasurer
Danon Lucas1993Lodge Vice Chief
Slade Reeves1993Menewa Chapter Chief
Mike Bazonis1993Menewa Chapter Secretary
Louis Essman1993Menewa Chapter Treasurer
James Rose1993Menewa Chapter Vice Chief
Joshua Luster1993Osceola Chapter Chief
Steven Hattaway1993Publications Chairman
Pat Leger1993Ranger
Bill Morgan1993Scout Executive
Steve Johnson1993Service Chairman
Mark Barnette1993Staff Adviser
Rob Harrison1993Staff Adviser
Jason Peoples1993Training Chairman
Sean Ingram1993Vigil Chairman
Fred McCormick1994Associate Lodge Adviser
Jim Hinkle1994Associate Lodge Adviser
Kevin Strachan1994Awullsu Chapter Chief
Brandon Holley1994Cahaba Chapter Chief
Paul Beam1994Camping Adviser
Canon Lucas1994Camping Chairman
Justin Saunders1994Ceremony Chairman
James Dawson1994Chilitauga Chapter Chief
Charles Moore1994Chilitauga Chapter Secretary
Adam Thomas1994Chilitauga Chapter Treasurer
Stuart McMorris1994Chilitauga Chapter Vice Chief
Chris George1994Cholocco Litabixie Chapter Chief
Sean Ingram1994Council Camporee Service Corps Adviser
Will Parker1994Council Camporee Service Corps Chairman
Steiner Hill1994Euchee Chapter Chief
Steve Willis1994Lodge Adviser
Mark A Nichols1994Lodge Chief
Will Parker1994Lodge Secretary
Jason Johnson1994Lodge Treasurer
Jason E Peoples1994Lodge Vice Chief
Bill Parrish1994Menewa Chapter Adviser
Mike Bazonis1994Menewa Chapter Chief
Brian Haney1994Menewa Chapter Secretary
Chris Kodya1994Menewa Chapter Vice Chief
Joshua Luster1994Osceola Chapter Chief
Craig Stewart1994Publications Chairman
Pat Leger1994Ranger
John Odaware1994Ranger
Bill Morgan1994Scout Executive
Chris Mehaffey1994Service Chairman
Mark Barnette1994Staff Adviser
Andy Akin1994Training Chairman
Fred McCormick1995Associate Lodge Adviser
Jim Hinkle1995Associate Lodge Adviser
Andy Akin1995Awullsu Chapter Chief
Brandon Holley1995Cahaba Chapter Chief
Danon Lucas1995Camping Chairman
Kevin Strachan1995Ceremony Chairman
James Dawson1995Chilitauga Chapter Chief
Matthew Brigham1995Cholocco Litabixie Chapter Chief
Steiner Hill1995Euchee Chapter Chief
Scott Gates1995Historian
Steve Willis1995Lodge Adviser
Jason E Peoples1995Lodge Chief
Justin Saunders1995Lodge Secretary
Mike Bazonis1995Lodge Treasurer
Will Parker1995Lodge Vice Chief
Kent Lucas1995Menewa Chapter Chief
Joshua Luster1995Osceola Chapter Chief
Craig Stewart1995Publications Chairman
John Odaware1995Ranger
Bill Morgan1995Scout Executive
Christian Lowry1995Service Chairman
Mark Barnette1995Staff Adviser
Brett Bosarge1995Training Chairman
Bryant Hollinger1996Assistant Historian
Fred McCormick1996Associate Lodge Adviser
Jim Hinkle1996Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle1996Awullsu Chapter Adviser
Tad Smith1996Awullsu Chapter Chief
Robert Harris1996Awullsu Chapter Secretary
Daryle Lee1996Awullsu Chapter Vice Chief
Steve Tidwell1996Cahaba Chapter Adviser
Will Holley1996Cahaba Chapter Chief
Chris Wolfe1996Cahaba Chapter Secretary
Ben McCormick1996Cahaba Chapter Vice Chief
Dan Lucas1996Camping Adviser
Jason Peoples1996Camping Chairman
Lordrick Williams1996Camping Vice Chairman
Steve Johnson1996Ceremony Adviser
Kevin Strachan1996Ceremony Chairman
Jason McHenry1996Ceremony Vice Chairman
David Lewis1996Chilitauga Chapter Adviser
Brandon Bates1996Chilitauga Chapter Chief
Wilson Gonce1996Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Darrell Cardwell1996Cholocco Litabixie Chapter Chief
Justin Blair1996Cholocco Litabixie Chapter Vice Chief
Bobo Hill1996Euchee Chapter Adviser
William Autrey1996Euchee Chapter Chief
Kent Lucas1996Historian
Steve Willis1996Lodge Adviser
Will Parker1996Lodge Chief
Andy Akin1996Lodge Secretary
Mike Bazonis1996Lodge Treasurer
Justin Saunders1996Lodge Vice Chief
Bill Parrish1996Menewa Chapter Adviser
Kenneth Walker1996Menewa Chapter Chief
Louis Essman1996Menewa Chapter Secretary
Scott Meyers1996Menewa Chapter Vice Chief
Dale Luster1996Osceola Chapter Adviser
Toni Johnson1996Osceola Chapter Chief
David Henderson1996Osceola Chapter Secretary
Benjamin Rackley1996Osceola Chapter Vice Chief
Daryl Gates1996Publications Adviser
Scott Gates1996Publications Chairman
John Erwin1996Publications Vice Chairman
Mark Ekonen1996Publications Vice Chairman
John Odaware1996Ranger
Bill Morgan1996Scout Executive
Harold Wells1996Service Adviser
Brett Bosarge1996Service Chairman
Chris Wolfe1996Service Vice Chairman
Phil Shipley1996Staff Adviser
Mike Neeck1996Training Adviser
Jason Baley1996Training Chairman
Brandon Bates1996Training Vice Chairman
Fred McCormick1997Associate Lodge Adviser
Jim Hinkle1997Associate Lodge Adviser
Luke Lucas1997Awullsu Chapter Chief
Ben McCormick1997Cahaba Chapter Chief
Scott Gates1997Camping Chairman
Justin Saunders1997Ceremony Chairman
Brandon Arkle1997Chilitauga Chapter Chief
Lee Davis1997Cholocco Litabixie Chapter Chief
Darrell Cardwell1997Cholocco Litabixie Chapter Service Corps Chairman
Justin Blair1997Cholocco Litabixie Chapter Vice Chief
William Autry1997Euchee Chapter Chief
Brady Bosarge1997Historian
Thomas Hryhorchuk1997Historian
Steve Willis1997Lodge Adviser
Andy Akin1997Lodge Chief
Kevin Strachan1997Lodge Secretary
Mike Bazonis1997Lodge Treasurer
Kent Lucas1997Lodge Vice Chief
Shawn Sargent1997Menewa Chapter Chief
Toni Johnson1997Osceola Chapter Chief
Darrell Cardwell1997Publications Chairman
John Odaware1997Ranger
Bill Morgan1997Scout Executive
Bryant Hollinger1997Service Chairman
Leith Wilson1997Staff Adviser
Louis Essman1997Training Chairman
Fred McCormick1998Associate Lodge Adviser
Jim Hinkle1998Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle1998Awullsu Chapter Adviser
Brady Bosarge1998Awullsu Chapter Chief
Blake Bosarge1998Awullsu Chapter Secretary
Scott Kennedy1998Awullsu Chapter Vice Chief
Steve Tidwell1998Cahaba Chapter Adviser
Thatcher Taylor1998Cahaba Chapter Chief
Darryl Gates1998Camping Adviser
Brandon Arkle1998Camping Chairman
Steve Johnson1998Ceremony Adviser
Chris Compton1998Ceremony Chairman
David Lewis1998Chilitauga Chapter Adviser
Brandon Arkle1998Chilitauga Chapter Chief
Tim Cooper1998Chilitauga Chapter Secretary
Brandon LaMarque1998Chilitauga Chapter Vice Chief
John Goff Sr1998Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Ben Patterson1998Cholocco Litabixie Chapter Chief
Stan Cain1998Cholocco Litabixie Chapter Secretary
Adam Coleman1998Cholocco Litabixie Chapter Vice Chief
Jim Hinkle1998Council Camporee Adviser
Darrell Cardwell1998Council Camporee Chairman
Thomas Hryhorchuk1998Historian
Steve Willis1998Lodge Adviser
Mike Bazonis1998Lodge Chief
Darrell Cardwell1998Lodge Secretary
Justin Blair1998Lodge Treasurer
Brett Bosarge1998Lodge Vice Chief
Shon Ingram1998Menewa Chapter Adviser
Jeff Grove1998Menewa Chapter Chief
Derek Jordan1998Menewa Chapter Secretary
Will Woodard1998Menewa Chapter Vice Chief
Harold Wells1998Publications Adviser
Jason Peoples1998Publications Chairman
John Odaware1998Ranger
Bill Morgan1998Scout Executive
Wilson Gonce1998Service Adviser
Lee Davis1998Service Chairman
Phil Shipley1998Staff Adviser
Jim Gaut1998Training Adviser
Matt Powell1998Training Chairman
Jim Hinkle1999Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis1999Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle1999Awullsu Chapter Adviser
Scott Kennedy1999Awullsu Chapter Chief
Christopher Munday1999Awullsu Chapter Secretary
Brian Uyak1999Awullsu Chapter Vice Chief
Alfred Morelock1999Cahaba Chapter Adviser
Daryl Gates1999Camping Adviser
Christopher Munday1999Camping Chairman
Chris Compton1999Ceremony Adviser
Eric Dunlap1999Ceremony Chairman
Jim Gaut1999Chilitauga Chapter Adviser
Tim Cooper1999Chilitauga Chapter Chief
Daniel Thomas1999Chilitauga Chapter Secretary
Richard Bryant1999Chilitauga Chapter Vice Chief
Steve Blair1999Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Cole Whiteard1999Cholocco Litabixie Chapter Chief
Josh Hickman1999Cholocco Litabixie Chapter Vice Chief
Mike Bazonis1999Historian
Jim Hinkle1999Historian's Adviser
Steve Willis1999Lodge Adviser
Brandon Arkle1999Lodge Chief
Darrell Cardwell1999Lodge Chief
Troy Johnson1999Lodge Secretary
Justin Blair1999Lodge Treasurer
Brandon Arkle1999Lodge Vice Chief
Shon Ingram1999Menewa Chapter Adviser
Jason Peoples1999Publications Adviser
Jeff Grove1999Publications Chairman
John Odaware1999Ranger
Bill Morgan1999Scout Executive
Wilson Gonce1999Service Adviser
Richard Bryant1999Service Chairman
Leith Wilson1999Staff Adviser
Phil Shipley1999Staff Adviser
Russ Paine1999Training Adviser
Josh Beeson1999Training Chairman
Jim Hinkle2000Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2000Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle2000Awullsu Chapter Adviser
Will Butler2000Awullsu Chapter Chief
James Strickland2000Awullsu Chapter Secretary
David Folchi2000Awullsu Chapter Vice Chief
Alfred Morelock2000Cahaba Chapter Adviser
Joel Bonner2000Cahaba Chapter Chief
Daryl Gates2000Camping Adviser
Mac Frasier2000Camping Chairman
Chris Compton2000Ceremony Adviser
Adam Arkle2000Ceremony Chairman
Chris Compton2000Chilitauga Chapter Adviser
Jim Gaut2000Chilitauga Chapter Adviser
Steve Blair2000Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Stephen Lucas2000Historian
Jim Hinkle2000Historian's Adviser
Steve Willis2000Lodge Adviser
Christopher Munday2000Lodge Chief
Troy Johnson2000Lodge Secretary
Chris Smith2000Lodge Treasurer
Brandon Arkle2000Lodge Vice Chief
Shon Ingram2000Menewa Chapter Adviser
Chad Murchison2000Menewa Chapter Chief
Mike Allard2000Menewa Chapter Vice Chief
Mike Bazonis2000Publications Adviser
Richard Bryant2000Publications Chairman
John Odaware2000Ranger
Bill Morgan2000Scout Executive
Wilson Gonce2000Service Adviser
Chad Murchison2000Service Chairman
Leith Wilson2000Staff Adviser
Russ Paine2000Training Adviser
Allen Price2000Training Chairman
David Lewis2001Associate Lodge Adviser
Jim Hinkle2001Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2001Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle2001Awullsu Adviser
Alfred Morelock2001Cahaba Adviser
Daryl Gates2001Camping Adviser
Mac Frasier2001Camping Chairman
Chris Compton2001Ceremony Adviser
Nick Cooper2001Ceremony Chairman
Chris Compton2001Chilitauga Adviser
Wilson Gonce2001Cholocco Litabixie Adviser
David Lewis2001Conclave 2002 Adviser
Brandon Arkle2001Conclave 2002 Chairman
Jim Hinkle2001Historian's Adviser
Jim Hinkle2001Lodge Adviser
Steve Willis2001Lodge Adviser
Chris Smith2001Lodge Chief
Walker Cyrus2001Lodge Secretary
Allen Price2001Lodge Treasurer
Joel Bonner2001Lodge Vice Chief
Dan Lucas2001Menewa Adviser
Mike Bazonis2001Publications Adviser
Larry Newton2001Publications Chairman
John Odaware2001Ranger
Bill Morgan2001Scout Executive
Wilson Gonce2001Service Adviser
Leith Wilson2001Staff Adviser
Will Butler2001Training Chairman
David Lewis2002Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2002Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle2002Awullsu Adviser
Josh Smith2002Awullsu Chief
Alfred Morelock2002Cahaba Adviser
Daryl Gates2002Camping Adviser
Mac Frasier2002Camping Chairman
Mark Nichols2002Ceremony Adviser
Chris Wells2002Ceremony Chairman
Jay Hartin2002Ceremony Vice Chairman
John Cooper2002Chilitauga Adviser
Wilson Gonce2002Cholocco Litabixie Adviser
Michael Patterson2002Cholocco Litabixie Chief
David Lewis2002Conclave 2002 Adviser
Brandon Arkle2002Conclave 2002 Chairman
Len East2002Historian
June Cyrus2002Historian's Adviser
Jim Hinkle2002Lodge Adviser
Walker Cyrus2002Lodge Chief
Woody Parramore2002Lodge Secretary
Matt Smith2002Lodge Treasurer
Larry Newton2002Lodge Vice Chief
Dan Lucas2002Menewa Adviser
Mike Bazonis2002Publications Adviser
Christopher Munday2002Publications Chairman
John Odaware2002Ranger
Bill Morgan2002Scout Executive
Wilson Gonce2002Service Adviser
JD Bonner2002Service Chairman
Leith Wilson2002Staff Adviser
Scott Whittington2002Training Adviser
Jordan Arkle2002Training Chairman
BJ Haisten2002Webmaster
David Lewis2003Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2003Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle2003Awullsu Adviser
Josh Smith2003Awullsu Chapter Chief
Patrick Barefield2003Awullsu Chapter Secretary
Casey Clemons2003Awullsu Chapter Vice Chief
Alfred Morelock2003Cahaba Adviser
Darryl Gates2003Camping Adviser
BJ Haisten2003Camping Chairman
Mark Nichols2003Ceremony Adviser
Jay Hartin2003Ceremony Chairman
Charlie Price2003Chilitauga Adviser
Chris Ray2003Chilitauga Chapter Chief
Jay Hartin2003Chilitauga Chapter Secretary
Corey Ray2003Chilitauga Chapter Vice Chief
Wilson Gonce2003Cholocco Litabixie Adviser
Jimmy Rittmann2003Cholocco Litabixie Chapter Chief
Corban Smith2003Cholocco Litabixie Chapter Vice Chief
Karl Ward2003Drum & Dance Adviser
Matt Hatcher2003Drum & Dance Chairman
Jimmy Rittmann2003Historian
June Cyrus2003Historian's Adviser
Jim Hinkle2003Lodge Adviser
Matt Smith2003Lodge Chief
Jon LaMarque2003Lodge Secretary
Lawrence Frederick2003Lodge Treasurer
Jordan Arkle2003Lodge Vice Chief
Mike Neeck2003Menewa Adviser
Bobby Bozeman2003Menewa Chapter Chief
Justin Guilot2003Menewa Chapter Vice Chief
Mike Bazonis2003Publications Adviser
Allen Price2003Publications Chairman
John Odaware2003Ranger
Bill Morgan2003Scout Executive
Wilson Gonce2003Service Adviser
Larry Newton2003Service Chairman
Leith Wilson2003Staff Adviser
Scott Whittington2003Training Adviser
Joel Bonner2003Training Chairman
BJ Haisten2003Webmaster
Mike Bazonis2003Webmaster Adviser
David Lewis2004Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2004Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle2004Awullsu Chapter Adviser
Bill Bonner2004Cahaba Chapter Adviser
JD Bonner2004Cahaba Chapter Chief
Andy Akin2004Camping Adviser
Peter MacDonald2004Camping Chairman
Mark Nichols2004Ceremony Adviser
Jay Hartin2004Ceremony Chairman
Charlie Price2004Chilitauga Chapter Adviser
Jordan Arkle2004Chilitauga Chapter Chief
Peter MacDonald2004Chilitauga Chapter Vice Chief
Wilson Gonce2004Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Jimmy Rittmann2004Cholocco Litabixie Chapter Chief
Michael Patterson2004Cholocco Litabixie Chapter Vice Chief
Jon LaMarque2004Conclave 2005 Chairman
Karl Ward2004Drum & Dance Adviser
Matt Hatcher2004Drum & Dance Chairman
Josh Smith2004Historian
June Cyrus2004Historian's Adviser
Jim Hinkle2004Lodge Adviser
Lawrence Frederick2004Lodge Chief
Bobby Bozeman2004Lodge Secretary
BJ Haisten2004Lodge Treasurer
Jon LaMarque2004Lodge Vice Chief
Mike Neeck2004Menewa Chapter Adviser
Mike Bazonis2004Publications Adviser
Kevin Terry2004Publications Chairman
John Odaware2004Ranger
Pat Leger2004Ranger
Bill Morgan2004Scout Executive
Wilson Gonce2004Service Adviser
JD Bonner2004Service Chairman
Leith Wilson2004Staff Adviser
Scott Whittington2004Training Adviser
Larry Newton2004Training Chairman
BJ Haisten2004Webmaster
Mike Bazonis2004Webmaster Adviser
David Lewis2005Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2005Associate Lodge Adviser
Joan Hinkle2005Awullsu Adviser
Josh Smith2005Awullsu Chapter Chief
Bill Bonner2005Cahaba Adviser
JD Bonner2005Cahaba Chapter Chief
Andy Akin2005Camping Adviser
Jordan Arkle2005Camping Chairman
Mark Nichols2005Ceremony Adviser
Trey Musgrave2005Ceremony Chairman
Charlie Price2005Chilitauga Adviser
BJ Haisten2005Chilitauga Chapter Chief
Wilson Gonce2005Cholocco Litabixie Adviser
Larry Newton2005Cholocco Litabixie Chapter Chief
Jon LaMarque2005Conclave 2005 Chairman
Karl Ward2005Drum & Dance Adviser
Matt Chandler2005Historian
June Cyrus2005Historian's Adviser
Jim Hinkle2005Lodge Adviser
BJ Haisten2005Lodge Chief
Joshua P. T. Smith2005Lodge Secretary
Trey Musgrave2005Lodge Secretary
Kevin Terry2005Lodge Treasurer
Larry Newton2005Lodge Vice Chief
Trey Musgrave2005Lodge Vice Chief
Mike Neeck2005Menewa Adviser
Larry Newton2005Menewa Chapter Chief
Mike Bazonis2005Publications Adviser
Bobby Bozeman2005Publications Chairman
Pat Leger2005Ranger
Bill Morgan2005Scout Executive
Wilson Gonce2005Service Adviser
Kenny Bevers2005Service Chairman
Leith Wilson2005Staff Adviser
Scott Whittington2005Training Adviser
Jon LaMarque2005Training Chairman
Trey Musgrave2005Webmaster
Mike Bazonis2005Webmaster Adviser
David Lewis2006Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2006Associate Lodge Adviser
Mike McDuffee2006Awullsu Chapter Adviser
Bill Bonner2006Cahaba Chapter Adviser
Edward Dicks2006Camping Adviser
Matt Chandler2006Camping Chairman
Jay Hartin2006Ceremony Adviser
Mark Nichols2006Ceremony Adviser
Dan Hatcher2006Ceremony Chairman
Charlie Price2006Chilitauga Chapter Adviser
Lonnie Kelley2006Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Karl Ward2006Drum & Dance Adviser
Mark Nichols2006Drum & Dance Adviser
Dan Hatcher2006Drum & Dance Chairman
Bryan Parrish2006Historian
June Cyrus2006Historian's Adviser
Jim Hinkle2006Lodge Adviser
Trey Musgrave2006Lodge Chief
James Wright2006Lodge Secretary
Kevin Terry2006Lodge Treasurer
Joshua P. T. Smith2006Lodge Vice Chief
Mike Neeck2006Menewa Chapter Adviser
Josh Smith2006Merit Badge Day Chairman
Larry Newton2006Merit Badge Day Chairman/Adviser
Mike Bazonis2006Publications Adviser
Jon LaMarque2006Publications Chairman
Pat Leger2006Ranger
Bill Morgan2006Scout Executive
Payton Haisten2006Service Chairman
Leith Wilson2006Staff Adviser
Deborah Clark2006Training Adviser
Kyle Tanner2006Training Chairman
Trey Musgrave2006Webmaster
Mike Bazonis2006Webmaster Adviser
David Lewis2007Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2007Associate Lodge Adviser
Mike McDuffee2007Awullsu Chapter Adviser
Bryan Parrish2007Awullsu Chapter Chief
Bill Bonner2007Cahaba Chapter Adviser
James Wright2007Cahaba Chapter Chief
Judson Mott2007Cahaba Chapter Vice Chief
Edward Dicks2007Camping Adviser
Tony Hatcher2007Ceremony Adviser
Trey Musgrave2007Ceremony Chairman
John Cooper2007Chilitauga Chapter Adviser
Loran Murphy2007Chilitauga Chapter Chief
Lonnie Kelley2007Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Matt Bianchi2007Cholocco Litabixie Chapter Chief
Don Chappell2007Drum & Dance Adviser
Mark Nichols2007Drum & Dance Adviser
Perry Myer2007Drum & Dance Adviser
Ben Chappell2007Drum & Dance Chairman
Taylor Foxx2007Historian
June Cyrus2007Historian's Adviser
Mike Neeck2007Kitchen Adviser
Justin Watson2007Kitchen Chairman
Jim Hinkle2007Lodge Adviser
Joshua P. T. Smith2007Lodge Chief
James Carpenter2007Lodge Secretary
Dan Hatcher2007Lodge Treasurer
Matt Chandler2007Lodge Vice Chief
Mike Neeck2007Menewa Chapter Adviser
Josh Smith2007Merit Badge Day Chairman
Larry Newton2007Merit Badge Day Chairman/Adviser
Mike Bazonis2007Publications Adviser
Payton Haisten2007Publications Chairman
Pat Leger2007Ranger
Bill Morgan2007Scout Executive
David Chandler2007Service Adviser
Leith Wilson2007Staff Adviser
Deborah Clark2007Training Adviser
David Ehrlich2007Training Chairman
Trey Musgrave2007Webmaster
Mike Bazonis2007Webmaster Adviser
David Lewis2008Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2008Associate Lodge Adviser
Mike McDuffee2008Awullsu Chapter Adviser
Taylor Foxx2008Awullsu Chapter Chief
Bill Bonner2008Cahaba Chapter Adviser
Steven Easterling2008Cahaba Chapter Chief
Edward Dicks2008Camping Adviser
Payton Haisten2008Camping Chairman
Tony Hatcher2008Ceremony Adviser
James Carpenter2008Ceremony Chairman
John Cooper2008Chilitauga Chapter Adviser
Owen Mims2008Chilitauga Chapter Chief
Jonathan Warren2008Cholocco Litabixie Chapter Chief
Perry Myer2008Drum & Dance Adviser
Mark Nichols2008Drum & Dance Assoc Adviser
Nathan Mooney2008Drum & Dance Chairman
Jonathan Burt2008Historian
June Cyrus2008Historian's Adviser
Dustin Denham2008Kitchen Chairman
Jim Hinkle2008Lodge Adviser
Matt Chandler2008Lodge Chief
Justin Watson2008Lodge Secretary
Dan Hatcher2008Lodge Treasurer
David Ehrlich2008Lodge Vice Chief
Mike Neeck2008Menewa Chapter Adviser
Justin Watson2008Menewa Chapter Chief
Kathy Smith2008OA Troop Rep Adviser
Mike Bazonis2008Publications Adviser
Hamilton Bloom2008Publications Chairman
Pat Leger2008Ranger
Bill Morgan2008Scout Executive
David Chandler2008Service Adviser
Owen Mims2008Service Chairman
Lonnie Kelley2008Staff Adviser
Deborah Clark2008Training Adviser
Brandon Schodorff2008Training Chairman
Trey Musgrave2008Webmaster
Mike Bazonis2008Webmaster Adviser
David Lewis2009Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2009Associate Lodge Adviser
Mike McDuffee2009Awullsu Chapter Adviser
Austin Yost2009Awullsu Chapter Chief
Bill Bonner2009Cahaba Chapter Adviser
Steven Easterling2009Cahaba Chapter Chief
Ben Venable2009Camping Adviser
Ben Chappell2009Camping Chairman
Tony Hatcher2009Ceremony Adviser
James Carpenter2009Ceremony Chairman
Edward Dicks2009Chilitauga Chapter Adviser
James Carpenter2009Chilitauga Chapter Chief
Don Chappell2009Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Ben Chappell2009Cholocco Litabixie Chapter Chief
David Ehrlich2009Conclave 2010 Chairman
Perry Myer2009Drum & Dance Adviser
Charlie Livings2009Drum & Dance Associate Adviser
Pete Myer2009Drum & Dance Chairman
Brandon Schodorff2009Historian
June Cyrus2009Historian's Adviser
Nick Felch2009Kitchen Chairman
Jim Hinkle2009Lodge Adviser
David Ehrlich2009Lodge Chief
Zachary Felch2009Lodge Secretary
Michael Simmons2009Lodge Treasurer
Owen Mims2009Lodge Vice Chief
Mike Neeck2009Menewa Chapter Adviser
Justin Watson2009Menewa Chapter Chief
Kathy Smith2009OA Troop Rep Adviser
Mike Bazonis2009Publications Adviser
Ricky Minor2009Publications Chairman
Pat Leger2009Ranger
Bill Morgan2009Scout Executive
Kathy Smith2009Scouting for Food Adviser
Justin Watson2009Scouting for Food Chairman
David Chandler2009Service Adviser
Taylor Foxx2009Service Chairman
Jonathan Limbrick2009Service Vice Chairman
Leith Wilson2009Staff Adviser
Deborah Clark2009Training Adviser
Samuel Sumner2009Training Chairman
Justin Watson2009Webmaster
Trey Musgrave2009Webmaster Adviser
David Lewis2010Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2010Associate Lodge Adviser
Mike McDuffee2010Awullsu Chapter Adviser
Nick Felch2010Awullsu Chapter Chief
Bill Bonner2010Cahaba Chapter Adviser
Tepper Middleton2010Cahaba Chapter Chief
Barry Ehrlich2010Camping Adviser
William Mitchell2010Camping Chairman
Tony Hatcher2010Ceremony Adviser
Dustin Denham2010Ceremony Chairman
Edward Dicks2010Chilitauga Chapter Adviser
Ricky Minor2010Chilitauga Chapter Chief
Don Chappell2010Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Mathew Carlisle2010Cholocco Litabixie Chapter Chief
David Ehrlich2010Conclave 2010 Chairman
Charlie Livings2010Drum & Dance Adviser
Perry Myer2010Drum & Dance Associate Adviser
JD Waters2010Drum & Dance Chairman
John Mitchell2010Historian
June Cyrus2010Historian's Adviser
Gaurav Hosur2010Kitchen Chairman
Jim Hinkle2010Lodge Adviser
Michael Simmons2010Lodge Chief
Steven Easterling2010Lodge Secretary
Ben Chappell2010Lodge Treasurer
Austin Yost2010Lodge Vice Chief
Mike Neeck2010Menewa Chapter Adviser
Will Clack2010Menewa Chapter Chief
Kathy Smith2010OA Troop Rep Adviser
Mike Bazonis2010Publications Adviser
Zac Felch2010Publications Chairman
Pat Leger2010Ranger
Bill Morgan2010Scout Executive
Kathy Smith2010Scouting for Food Adviser
David Ehrlich2010Scouting for Food Chairman
David Chandler2010Service Adviser
Braden Anglin2010Service Chairman
Brandon Schodorf2010Service Chairman
Matt Bianchi2010Special Events Chairman
Leith Wilson2010Staff Adviser
Deborah Clark2010Training Adviser
David Ehrlich2010Training Chairman
Trey Musgrave2010Webmaster Adviser
David Lewis2011Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2011Associate Lodge Adviser
Mike McDuffee2011Awullsu Chapter Adviser
Turner Knight2011Awullsu Chapter Chief
Josh Dunn2011Awullsu Chapter Vice Chief
Bill Bonner2011Cahaba Chapter Adviser
Steven Easterling2011Cahaba Chapter Chief
Tepper Middleton2011Cahaba Chapter Chief
Barry Ehrlich2011Camping Adviser
Josh Dunn2011Camping Chairman
Tony Hatcher2011Ceremony Adviser
John Mitchell2011Ceremony Chairman
Edward Dicks2011Chilitauga Chapter Adviser
Ryan Josey2011Chilitauga Chapter Chief
Don Chappell2011Cholocco Litabixie Chapter Adviser
Ryan Jones2011Cholocco Litabixie Chapter Chief
Taylor Foxx2011Cub Scout Chairman
Charlie Livings2011Drum & Dance Adviser
Perry Myer2011Drum & Dance Associate Adviser
JR Waters2011Drum & Dance Chairman
Daniel Green2011Historian
Nick Conversino2011Historian
June Cyrus2011Historian's Adviser
Mike Neeck2011Kitchen Adviser
David Ehrlich2011Kitchen Chairman
Jim Hinkle2011Lodge Adviser
Austin Yost2011Lodge Chief
William Mitchell2011Lodge Secretary
Will Clack2011Lodge Treasurer
Ben Chappell2011Lodge Vice Chief
Charles Clack2011Menewa Chapter Adviser
Josh Emerson2011Menewa Chapter Chief
Kathy Smith2011OA Troop Rep Adviser
Mike Bazonis2011Publications Adviser
Gaurav Hosur2011Publications Chairman
Pat Leger2011Ranger
Bill Morgan2011Scout Executive
David Chandler2011Service Adviser
Braden Anglin2011Service Chairman
Michael Simmons2011Special Events Chairman
Leith Wilson2011Staff Adviser
Deborah Clark2011Training Adviser
Ricky Minor2011Training Chairman
Matt Fields2011Webmaster
Trey Musgrave2011Webmaster Adviser
David Lewis2012Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2012Associate Lodge Adviser
Larry Newton2012Awullsu Adviser
Bradley Tarver2012Awullsu Chief
Bill Bonner2012Cahaba Adviser
John Neil Nettles2012Cahaba Chief
Barry Ehrlich2012Camping Adviser
Chase Minor2012Camping Chairman
Tony Hatcher2012Ceremony Adviser
Geoffrey Morris2012Ceremony Chairman
Edward Dicks2012Chilitauga Adviser
Brandon Schodorf2012Chilitauga Chief
Don Chappell2012Cholocco Litabixie Adviser
Mathew Carlisle2012Cholocco Litabixie Chief
Denver Whitehead2012Cholocco Litabixie Vice Chief
Josh Emerson2012Cub Scout Chairman
Charlie Livings2012Drum & Dance Adviser
Perry Myer2012Drum & Dance Assoc Adviser
William Reeder2012Historian
June Cyrus2012Historian's Adviser
Mike Neeck2012Kitchen Adviser
Jake Mask2012Kitchen Chairman
Jim Hinkle2012Lodge Adviser
Ben Chappell2012Lodge Chief
Will Thompson2012Lodge Secretary
William Mitchell2012Lodge Treasurer
Will Clack2012Lodge Vice Chief
Charles Clack2012Menewa Adviser
Zach Smith2012Menewa Chief
Larry Newton2012Merit Badge Day Adviser
Braden Anglin2012Merit Badge Day Chairman
Kathy Smith2012OA Troop Rep Adviser
Mike Bazonis2012Publications Adviser
Matt Harris2012Publications Chairman
Pat Leger2012Ranger
Bill Morgan2012Scout Executive
David Chandler2012Service Adviser
Braden Anglin2012Service Chairman
John Mitchell2012Special Events Chairman
Leith Wilson2012Staff Adviser
Deborah Clark2012Training Adviser
David Ehrlich2012Training Chairman
Trey Musgrave2012Web Team Adviser
David Lewis2013Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2013Associate Lodge Adviser
Chip McEwen2013Awullsu Adviser
Porter Kennedy2013Awullsu Chief
Bill Bonner2013Cahaba Adviser
Frank Middleton2013Cahaba Chief
Barry Ehrlich2013Camping Adviser
Austin Kelsey2013Camping Chairman
Robert Schodorf2013Ceremony Adviser
Geoffrey Morris2013Ceremony Chairman
Joe Scheierman2013Ceremony Chairman
Edward Dicks2013Chilitauga Adviser
Brandon Schodorf2013Chilitauga Chief
Deborah Clark2013Cholocco Litabixie Adviser
Landon Hall2013Cholocco Litabixie Chief
William Reeder2013Cub Scout Chairman
Charlie Livings2013Drum & Dance Adviser
Bily Whatley2013Historian
Phillip Gregg2013Historian
June Cyrus2013Historian's Adviser
Mike Neeck2013Kitchen Adviser
David Ehrlich2013Kitchen Chairman
Jim Hinkle2013Lodge Adviser
William Mitchell2013Lodge Chief
John Mitchell2013Lodge Secretary
Matt Harris2013Lodge Treasurer
Ryan Jones2013Lodge Vice Chief
Charles Clack2013Menewa Adviser
Andy Clack2013Menewa Chief
Larry Newton2013Merit Badge Day Adviser
Braden Anglin2013Merit Badge Day Chairman
Kathy Smith2013OA Troop Rep Adviser
Matt Beck2013Publications Adviser
Mike Bazonis2013Publications Adviser
Chase Minor2013Publications Chairman
Pat Leger2013Ranger
Bill Morgan2013Scout Executive
Mike McDuffee2013Service Adviser
Will Clack2013Service Chairman
Preston Kennedy2013Special Events Chairman
Leith Wilson2013Staff Adviser
Ricky Minor2013Training Adviser
Zach Halloran2013Training Chairman
Trey Musgrave2013Web Team Adviser
David Lewis2014Associate Lodge Adviser
Don Chappell2014Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2014Associate Lodge Adviser
David Ehrlich2014Battleship Adviser
Joe Scheierman2014Battleship Chairman
Leith Wilson2014Cahaba Adviser
Frank Middleton2014Cahaba Chief
Kris Wilson2014Cahaba Vice Chief
Barry Ehrlich2014Camping Adviser
David Coleman2014Camping Adviser
Landon Hall2014Camping Chairman
Robert Schodorf2014Ceremony Adviser
Joe Scheierman2014Ceremony Chairman
Rick Kelsey2014Chilitauga Adviser
Mark Andrews2014Chilitauga Chief
Austin Kelsey2014Chilitauga Vice Chief
Mike Jones2014Cub Scout Adviser
Jadon Downs2014Cub Scout Chairman
Charles Livings2014Drum & Dance Adviser
Connor Hall2014Drum & Dance Chairman
Denver Whitehead2014Drum & Dance Vice Chairman
Bily Whatley2014Historian
June Cyrus2014Historian's Adviser
Barry Ehrlich2014Kitchen Adviser
Mike Neeck2014Kitchen Adviser
David Ehrlich2014Kitchen Associate Adviser
Samuel Garris2014Kitchen Chairman
Jim Hinkle2014Lodge Adviser
Matt Harris2014Lodge Chief
James Able2014Lodge Secretary
Porter Kennedy2014Lodge Treasurer
Ryan Jones2014Lodge Vice Chief
Darren Garris2014Merit Badge Day Adviser
Will Reeder2014Merit Badge Day Chairman
Kathy Smith2014OA Troop Rep Adviser
Charles Clack2014Pinhoti Adviser
Sam Patterson2014Pinhoti Assoc Adviser
Will Thompson2014Pinhoti Chief
Mike Bazonis2014Publications Adviser
Will Reeder2014Publications Chairman
David Ehrlich2014Quartermaster Adviser
Pat Leger2014Ranger
Marvin Smith2014Scout Executive
Mike McDuffee2014Service Adviser
Will Clack2014Service Chairman
Everett Fuller2014Special Events Chairman
Preston Kennedy2014Special Events Chairman
Leith Wilson2014Staff Adviser
Chip McEwen2014Towassa Adviser
Freddie Carver2014Towassa Chief
Ricky Minor2014Training Adviser
Deborah Clark2014Training Associate Adviser
Nathan Rankin2014Training Chairman
Trey Musgrave2014Web Team Adviser
Danny Coleman2014Web Team Chairman
William Mitchell2014Web Team Chairman
David Lewis2015Associate Lodge Adviser
Don Chappell2015Associate Lodge Adviser
Mike Bazonis2015Associate Lodge Adviser
Leith Wilson2015Cahaba Adviser
Frank Middleton2015Cahaba Chief
Thomas Sims2015Cahaba Vice Chief
David Coleman2015Camping Adviser
Under 182015Camping Chairman
Robert Schodorf2015Ceremony Adviser
Mark Andrews2015Ceremony Chairman
Mac Thompson2015Ceremony Vice Chairman
Rick Kelsey2015Chilitauga Adviser
Austin Kelsey2015Chilitauga Chief
Matt Scheierman2015Chilitauga Vice Chief
David Ehrlich2015Coach
Mike Jones2015Cub Scout Adviser
Porter Kennedy2015Cub Scout Chairman
Charles Livings2015Drum & Dance Adviser
Jamie Whitehead2015Drum & Dance Chairman
Connor Hall2015Drum & Dance Vice Chairman
June Cyrus2015Historian's Adviser
Barry Ehrlich2015Kitchen Adviser
Jim Hinkle2015Lodge Adviser
Mike Bazonis2015Lodge Adviser
Ryan Jones2015Lodge Chief
Nathan Rankin2015Lodge Secretary
Logan Bozeman2015Lodge Treasurer
Will Reeder2015Lodge Vice Chief
Darren Garris2015Merit Badge Day Adviser
Timothy Jordan2015Merit Badge Day Chairman
Kathy Smith2015OA Troop Rep Adviser
Charles Clack2015Pinhoti Adviser
Sam Patterson2015Pinhoti Associate Adviser
Andy Clack2015Pinhoti Chief
Under 182015Pinhoti Vice Chief
Mike Bazonis2015Publications Adviser
Under 182015Publications Chairman
David Ehrlich2015Quartermaster Advisr
Pat Leger2015Ranger
Marvin Smith2015Scout Executive
Mike McDuffee2015Service Adviser
Hunter Gay2015Service Chairman
Will Clack2015Special Events Chairman
Larry Newton2015Staff Adviser
Leith Wilson2015Staff Adviser
Chip McEwen2015Towassa Adviser
Bill Whatley2015Towassa Associate Adviser
Jacob Miller2015Towassa Chief
Will Colon2015Towassa Vice Chief
Ricky Minor2015Training Adviser
Deborah Clark2015Training Associate Adviser
Jadon Downs2015Training Chairman
Danny Coleman2015Web Team Chairman
David Ehrlich2016Associate LA & Coach
David Lewis2016Associate Lodge Adviser
Ricky Minor2016Associate Lodge Adviser
James Able2016Athletics Chairman
Leith Wilson2016Cahaba Chapter Adviser
Steven Easterling2016Cahaba Chapter Adviser
Frank Middleton2016Cahaba Chapter Chief
Thomas Sims2016Cahaba Chapter Vice Chief
David Coleman2016Camping Adviser
Sam Thompson2016Camping Chairman
Robert Schodorf2016Ceremony Adviser
Austin Kelsey2016Ceremony Chairman
Rick Kelsey2016Chilitauga Chapter Adviser
Riley Locke2016Chilitauga Chapter Chief
Mac Thompson2016Chilitauga Chapter Vice Chief
Robert Johnson2016Cub Scout Adviser
Jacob Miller2016Cub Scout Chairman
David Coleman2016Drum & Dance Adviser
Addison Broom2016Drum & Dance Chairman
Ryan Holtzscher2016Historian
June Cyrus2016Historian's Adviser
Barry Ehrlich2016Kitchen Adviser
Mike Bazonis2016Lodge Adviser
Will Reeder2016Lodge Chief
Jadon Downs2016Lodge Secretary
Logan Bozeman2016Lodge Treasurer
Mac Thompson2016Lodge Vice Chief
Darren Garris2016Merit Badge Day Adviser
Garrett Smith2016Merit Badge Day Chairman
Bill Cox2016OA Troop Rep Adviser
Charles Clack2016Pinhoti Chapter Adviser
Addison Broom2016Pinhoti Chapter Chief
Andy Clack2016Pinhoti Chapter Vice Chief
Logan Bozeman2016PRISM Chairman
Riley Locke2016Publications Chairman
Pat Leger2016Ranger
Marvin Smith2016Scout Executive
Mike McDuffee2016Service Adviser
Payton Parrish2016Service Chairman
Hunter Gay2016Special Events Chairman
Larry Newton2016Staff Adviser
Mac Thompson2016Summer Camp Chief
Bill Whatley2016Towassa Chapter Adviser
Jacob Cannon2016Towassa Chapter Chief
Matt Tuck2016Towassa Chapter Vice Chief
Michael Simmons2016Training Adviser
Ryan Jones2016Training Chairman
William Mitchell2016Web Team Adviser
Danny Coleman2016Web Team Chairman
David Ehrlich2017Associate Lodge Adviser
David Lewis2017Associate Lodge Adviser
Ricky Minor2017Associate Lodge Adviser
Andrew Busby2017Athletics Chairman
Steve Easterling2017Cahaba Adviser
Will Alison2017Cahaba Chief
Thomas Sims2017Cahaba Vice Chief
Wes Crew2017Camping Adviser
Frank Middleton2017Camping Chairman
Robert Schodorf2017Ceremony Adviser
Logan Hicks2017Ceremony Chairman
Rick Kelsey2017Chilitauga Adviser
Hunter Gay2017Chilitauga Chief
Matt Harris2017Cholocco Litabixie Chief
James Able2017Cholocco Litabixie Vice Chief
Robert Johnson2017Cub Scout Adviser
Thomas Sims2017Cub Scout Chairman
David Coleman2017Drum & Dance Adviser
Adam Holtzscher2017Drum & Dance Chairman
Jacob Cannon2017Historian
June Cyrus2017Historian's Adviser
Barry Ehrlich2017Kitchen Adviser
Mike Bazonis2017Lodge Adviser
Logan Bozeman2017Lodge Chief
Mac Thompson2017Lodge Chief
Austin Kelsey2017Lodge Secretary
Addison Broom2017Lodge Treasurer
Logan Bozeman2017Lodge Vice Chief
Jay Hartin2017Merit Badge Day Adviser
Kaleb Nichols2017Merit Badge Day Chairman
Bill Cox2017OA Troop Rep Adviser
Charles Clack2017Pinhoti Adviser
Lucas Lynn2017Pinhoti Chief
Ryan Holtzscher2017Publications Chairman
Pat Leger2017Ranger
Marvin Smith2017Scout Executive
Chip McEwen2017Service Adviser
Mike McDuffee2017Service Associate Adviser
Payton Parrish2017Service Chairman
Timothy Jordan2017Special Events Chairman
Denise Miller2017Staff Adviser
Bill Whatley2017Towassa Adviser
Matt Tuck2017Towassa Chief
Tyrone Patterson2017Towassa Vice Chief
Michael Simmons2017Training Adviser
Garrett Smith2017Training Chairman
Will Mitchell2017Web Team Adviser
Sam Thompson2017Web Team Chairman
Jeff Young2021Associate Lodge Adviser - Treasurer
Charles B. McKee1951-1952Lodge Adviser
Wendall Powers1951-1952Lodge Chief
Robert L. Maddox1951-1952Lodge Sagamore
Ben Crane1951-1952Lodge Secretary
John Dowe1951-1952Lodge Treasurer (adult)
Perry Caldwell1952 Term BLodge Chief
Cecil Gardner1952 Term BLodge Quartermaster
Bill Cherry1952 Term BLodge Sagamore
Ray Danielson1952 Term BLodge Secretary
David Lewis2017-18Associate Lodge Adviser
David Ehrlich2017-18Associate Lodge Adviser
Alan Broom2017-18Associate Lodge Adviser
Vacant2017-18Athletics Chairman
Leith Wilson2017-18Cahaba Adviser
Kaleb Nichols2017-18Cahaba Chief
Wes Crew2017-18Camping Adviser
Vacant2017-18Camping Chairman
Logan Hicks2017-18Ceremony Chairman
Rick Kelsey2017-18Chilitauga Adviser
Garrett Smith2017-18Chilitauga Chief
Logan Hicks2017-18Chilitauga Vice Chief
David Ehrlich2017-18Council Camporee Adviser
Austin Kelsey2017-18Council Camporee Chairman
Robert Johnson2017-18Cub Scout Adviser
Collin Lawlor2017-18Cub Scout Chairman
David Coleman2017-18Drum & Dance Adviser
Adam Holtzscher2017-18Drum & Dance Chairman
Aaron Crowe2017-18Historian
June Cyrus2017-18Historian's Adviser
Robert Schodorf2017-18Kitchen Adviser
Austin Kelsey2017-18Kitchen Chairman
Mike Bazonis2017-18Lodge Adviser
Logan Bozeman2017-18Lodge Chief
Austin Kelsey2017-18Lodge Secretary
Ryan Holtzscher2017-18Lodge Treasurer
Addison Broom2017-18Lodge Vice Chief
Jay Hartin2017-18Merit Badge Day Adviser '18
Micah Olson2017-18Merit Badge Day Chairman '18
Charles Clack2017-18Pinhoti Adviser
Lucas Lynn2017-18Pinhoti Chief
Nethan Crew2017-18Pinhoti Vice Chief
Garrett Smith2017-18Publications Chairman
Pat Leger2017-18Ranger
Marvin Smith2017-18Scout Executive
Greg Gay2017-18Service Adviser
Hunter Gay2017-18Service Chairman
Ryan Holtzscher2017-18Special Events Chairman
Denise Miller2017-18Staff Adviser
Bill Whatley2017-18Towassa Adviser
Matt Tuck2017-18Towassa Chief
Jeremiah Croskey2017-18Towassa Vice Chief
Chip McEwen2017-18Training Adviser
Cyprian Dumas2017-18Training Chairman
Micah Olson2017-18Web Team Chairman
David Ehrlich2018-19Associate Lodge Adviser - QM/Athletics
Alan Broom2018-19Associate Lodge Adviser - Vice Chief
Wes Crew2018-19Associate Lodge Adviser- Secretary/Camping
Collin Lawlor2018-19Athletics & Advancement Chairman
Leith Wilson2018-19Cahaba Adviser
Vacant2018-19Cahaba Chief
Adam Holtzscher2018-19Camping & Drum and Dance Chairman
Vacant2018-19Ceremony Adviser
Sam Thompson2018-19Ceremony Chairman
Rick Kelsey2018-19Chilitauga Adviser
Vacant2018-19Chilitauga Chief
David Coleman2018-19Drum & Dance Adviser
Jacob H2018-19Historian
June Cyrus2018-19Historian's Adviser
Robert Schodorf2018-19Kitchen Adviser
Mike Bazonis2018-19Lodge Adviser
Ryan Holtzscher2018-19Lodge Chief
Cyprian Dumas2018-19Lodge Secretary & Publications Chair
Nethan Crew2018-19Lodge Treasurer & Special Events Chair
Addison Broom2018-19Lodge Vice Chief
Justus Smith2018-19Merit Badge Day Chairman 2019
Charles Clack2018-19Pinhoti Adviser
Cade Taylor2018-19Pinhoti Chief
Vacant2018-19Pinhoti Vice Chief
Austin Kelsey2018-19Quartermaster
Pat Leger2018-19Ranger
Rodney Cousin2018-19Scout Executive
Brandon Cumbie2018-19Service Adviser
Joey Milks2018-19Service Chairman
Denise Miller2018-19Staff Adviser
Bill Whatley2018-19Towassa Adviser
Randy Weaver2018-19Towassa Chief & Kitchen Chairman
Ethan Colon2018-19Towassa Vice Chief
Chip McEwen2018-19Training Adviser
Tiger Rabren2018-19Training Chairman
Joe Rightmyer2018-19Web Team Adviser & Medic
Preston Bacchus2018-19Web Team Chairman
David Ehrlich2019-20Associate Lodge Adviser - QM/Athletics
Alan Broom2019-20Associate Lodge Adviser - Vice Chief
Wes Crew2019-20Associate Lodge Adviser- Secretary/Camping
Richard Johnson2019-20Cahaba Chapter Adviser
Matt W2019-20Cahaba Chapter Chief
Nick Frith2019-20Camping Chairman
Keith Womack2019-20Ceremony Adviser
John Mitchell2019-20Ceremony Associate Adviser
Sam Thompson2019-20Ceremony Chairman
Joe Rightmyer2019-20Chilitauga Chapter Adviser
Sam Thompson2019-20Chilitauga Chapter Chief
Austin Kelsey2019-20Conclave 2020 Adviser
David Coleman2019-20Drum & Dance Adviser
Garrett Jones2019-20Drum & Dance Chairman
June Cyrus2019-20Historian's Adviser
Robert Schodorf2019-20Kitchen Adviser
Collin Stephens2019-20Kitchen Chairman
Mike Bazonis2019-20Lodge Adviser
Addison Broom2019-20Lodge Chief
Jeremiah Croskey2019-20Lodge Secretary & Publications Chair
Adam Holtzscher2019-20Lodge Treasurer & Special Events Chair
Nethan Crew2019-20Lodge Vice Chief
Joe Rightmyer2019-20Medic
Dale Alexander2019-20Merit Badge Day Advisr 2020
Chris Hutto2019-20Pinhoti Chapter Adviser
Jacob H2019-20Pinhoti Chapter Chief
Kayden R2019-20Pinhoti Chapter Vice Chief
Will Fowler2019-20Quartermaster
Pat Leger2019-20Ranger
Rodney Cousin2019-20Scout Executive
Brandon Cumbie2019-20Service Adviser
Joey Milks2019-20Service Chairman
Cyprian Dumas2019-20Special Events Vice Chairman #1
Kendall Buelman2019-20Special Events Vice Chairman #2
Denise Miller2019-20Staff Adviser
Bill Whatley2019-20Towassa Chapter Adviser
Preston Stephens2019-20Towassa Chapter Chief
Parker Stephens2019-20Towassa Chapter Vice Chief
Tristan D2019-20Towassa Chapter Vice Chief
Chip McEwen2019-20Training Adviser
JP Baughman2019-20Training Chairman
Tiger Rabren2019-20Training Chairman
Will Mitchell2019-20Web Team Adviser
Parker Stephens2019-20Webmaster
Austin Kelsey2020-21Associate Lodge Adviser - QM/Athletics
Wes Crew2020-21Associate Lodge Adviser - Vice Chief
Richard Johnson2020-21Cahaba Adviser & Medic
Casen H2020-21Cahaba Chief
Jack J2020-21Cahaba Vice Chief
Eli C2020-21Camping Chairman
Keith Womack2020-21Ceremony Adviser
Tristan D2020-21Ceremony Chairman
Ryan Holtzscher2020-21Chief's Adviser
Robert Schodorf2020-21Chilitauga Adviser
Rodrick A2020-21Chilitauga Chief
Patrick Garrett2020-21Chilitauga Vice Chief
Susanne McGaughey2020-21Cub Scout Adviser
David Coleman2020-21Drum & Dance Adviser
Jeremiah Croskey2020-21Drum & Dance Chairman
Sippi A2020-21Historian
June Cyrus2020-21Historian's Adviser
Robert Schodorf2020-21Kitchen Adviser
Troy Nettles2020-21Kitchen Associate Adviser
Collin Stephens2020-21Kitchen Chairman
Mike Bazonis2020-21Lodge Adviser
Nethan Crew2020-21Lodge Chief
Parker Stephens2020-21Lodge Secretary, Publications Chair
Kayden R2020-21Lodge Treasurer, Special Events Chairman, & Quartermaster
Adam Holtzscher2020-21Lodge Vice Chief
Dale Alexander2020-21Merit Badge Day Adviser 2021
John L2020-21Merit Badge Day Chairman 2021
Chris Hutto2020-21Pinhoti Adviser
Jacob H2020-21Pinhoti Chief
Jacob Y2020-21Pinhoti Vice Chief
Pat Leger2020-21Ranger
Rodney Cousin2020-21Scout Executive
Fred Cumbie2020-21Service Adviser
Joey Milks2020-21Service Chairman
Denise Miller2020-21Staff Adviser
Bill Whatley2020-21Towassa Adviser
Daniel M2020-21Towassa Chief
Mary Virginia S2020-21Towassa Vice Chief
Miguel L2020-21Towassa Vice Chief
Chip McEwen2020-21Training Adviser
Preston Stephens2020-21Training Chairman
Will Y2020-21Web Team Chairman
Jeff Young2021-22Associate Lodge Adviser - Treasurer
Wes Crew2021-22Associate Lodge Adviser - Vice Chief
Mike Bazonis2021-22Lodge Adviser
Adam Holtzscher2021-22Lodge Chief
Eli C2021-22Lodge Secretary
Jacob Y2021-22Lodge Treasurer
Kayden R2021-22Lodge Vice Chief
Rodney Cousin2021-22Scout Executive
Denise Miller2021-22Staff Adviser

© Tukabatchee Area Council, BSA 2022. All Rights Reserved.